Firmamız Burhanettin ÜNAL tarafından 1987 yılında Kurulmuş ve ilk olarak, Renault firmasının çıkma ağaç ambalaj ve paletlerinin satışıyla faaliyetlerine başlamıştır.

Faaliyet alanına 1989 yılında Renault ve Tofaş gibi otomobil firmalarının ihracatlarında kullandıkları ağaç ambalaj ve palet imalatını eklemiştir. Kısa sürede Bursa'da Faaliyet gösteren diğer sanayi ve ticaret kuruluşlarına da müşteri portföyüne ekleyen firmamız, bu kuruluşların ağaç ambalaj ve palet ihtiyaçlarına istekleri doğrultusunda ve siparişe dayalı bir sistem ile hali hazırda karşılamaktadır. Aksun Ambalaj, müşterilerden gelen isteklere göre takozlu, sömelli, karton paletler, ahşap ve kontrplak sandık üretimi, yurtiçi ve yurtdışı kanallardan tomruk alımları ve satımı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Aksun Ahşap Ambalaj olarak 30 yılı aşkın tecrübesi ile her türlü ürüne özel ahşap ambalaj tasarımı, üretimi ve yerinde ambalajlama yapabilmektedir. Gerek 3D data üzerinden, gerekse tersine mühendislik uygulamaları ile ahşap ambalaj tasarımı yaparak, kafes sandık, kapalı sandık veya paletli modüler uygulamalar ile ambalajlama yapabilecek tüm teknik donanıma sahiptir. Müşteri odaklı çalışan firmamız her geçen gün değişen pazar şartlarına ve müşteri beklentilerine göre hızlı bir şekilde adapte olarak teknolojik yatırımlarına bu doğrultuda yön vermektedir.

Yüksek kalite ve uygun fiyatlar ile EPAL EURO palet, katlanır palet çerçevesi, palet yakası, SKF çerçeve, kafes sandık, kapalı kasa ve her çeşit palet ürünlerinin üretimlerini yapabilen firmadır.